TAOASIS – historia pachnąca sukcesem

Gdy w 1981 roku została wydana pierwsza książka założyciela firmy i autora tekstów popularnonaukowych Axela Meyera, TAOASIS pozostawało tylko w strefie marzeń. W następnych latach małe wydawnictwo publikujące pozycje o holistycznym odżywianiu szybko zdobyło ugruntowaną pozycję na rynku i odegrało rolę lidera w dziedzinie poradników medycznych oraz diety wegetariańskiej.

Z prywatnej pasji do pachnących esencji w 1991 roku powstał „Mały leksykon aromatów”, jedna z pierwszych niemieckich książek popularnonaukowych o aromaterapii, która została gruntowanie zmieniona i której jedenaste, zaktualizowane, wielkoformatowe pełne licznych zdjęć wydanie właśnie się ukazało. Wraz z tą podstawową lekturą zdecydowanie przesunął się środek ciężkości i droga rozwoju tej małej oficyny wydawniczej.
Wzrastający popyt na substancje zapachowe opisane w leksykonie formalnie zmusiły do ich zaoferowania. Tak też się stało i już wtedy wyłącznie w aptekach.
Małe wydawnictwo przekształciło się w odnoszące sukcesy innowacyjne rodzinne przedsiębiorstwo z małym zakładem wytwarzającym leki i będącym wraz ze swoimi ponad 12 tysiącami klientów w Niemczech, Szwajcarii i Austrii wiodącym producentem sprzedawanych w aptekach produktów do aromaterapii. I mimo, że dostarczają cenne zapachy do ponad 20 krajów świata, o jednym się tu nie zapomina, o wyłączności aptek na sprzedawanie produktów marek TAOASIS®, Meditao®.
Od 2005 na rynku obecna jest też marka Baldini®, stworzona specjalnie myślą o rynku żywności bio i zorientowana na aromatyzowanie pomieszczeń i gotowanie z użyciem olejków eterycznych.


 


Filozofia

Historia pewnych esencji wypełniona jest setkami lat tradycji. Ich zapachy są nawet dziś znane i cenione na całym świecie. Czyste olejki eteryczne są prawdziwym cudem natury i przejawem kultury materialnej człowieka, który uzyskuje je z roślin aromatycznych z pasją i twórczą wytrwałością.

By mogło tak być także i w przyszłości oraz by również nasze dzieci mogły jeść zdrową żywność i cieszyć się naturalnymi produktami, TAOASIS od lat wspiera ekologiczne sposoby uprawy roślin aromatycznych. Wyprodukowana przez TAOASIS pastylka o smaku drzewa herbacianego to pierwsza drażetka na świecie, której naturalne składniki w 97,6% pochodzą z upraw kontrolowanych biologicznie.
 
Jednak nie z każdej rośliny da się wytwarzać najwyższej jakości olejki eteryczne. Uzyskiwać je można tylko dzięki wieloletniemu doświadczeniu, staranności i wiedzy o pojedynczych gatunkach roślin.
 
By uzyskać pełne spektrum naturalnych substancji czynnych, TAOASIS wyszukuje tylko najlepsze, stuprocentowo naturalne olejki eteryczne. Przeważająca część tych kosztownych esencji tak dziś jak i niegdyś uzyskiwana jest sprawdzoną tradycyjną metodą destylacji z parą wodną. W równie tradycyjny sposób produkuje się popularne oleje bazowe. Olej z jojoby, migdałów czy wiesiołka podobnie jak i olejki cytrusowe uzyskuje się dzięki łagodnemu procesowi tłoczenia na zimno. Wyjątkowe oleje bazowe TAOASIS, które w trakcie zabiegów aromakosmetycznych można stosować do pielęgnacji skóry całego ciała, pochodzą z jednym wyjątkiem wyłącznie z upraw kontrolowanych biologicznie.
 
Tak wiele poświęcenia i miłości do detalu jest oczywiście wyczuwalne czy to w ożywczym zapachu do aromatyzowania pomieszczeń czy w relaksującym kremie do twarzy zawierającym esencję lawendową. Nawiasem mówiąc do aromatycznej apteczki domowej TAOASIS stworzył nie tylko naturalny leczniczy olejek miętowy.